İnegöl Halk Otobüslerine Yeni Güzergah Eklendi

Vatandaşların talepleri üzerine yapılan düzenleme sonucunda, İnegöl Halk Otobüslerine bir güzergah daha ilave edildi. 616/h nolu hat, Alanyurt bölgesinden doğrudan hastaneye ulaşımı da sağlayacak.

İnegöl Belediyesi, her ortamda vatandaşların talep, öneri ve şikayetlerini kayıt altına alarak bu sorunların çözümü üzerine mesai harcıyor. İlçe halkının sıkça dile getirdiği sorunlardan biri de toplu taşıma güzergahları konusuydu. Özellikle Alanyurt bölgesinden hastaneye doğrudan ulaşımla ilgili sorunlar üzerine, güzergahlarda düzenlemeye gidildi. 616 sayılı hatta ilave olarak bu bölgeye 616/h hattı ilave edildi.

Konuya ilişkin İnegöl Belediyesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“UKOME kararı gereği ilçemiz toplu taşıma hatlarında faaliyet gösteren 616 nolu halk otobüsleri ile ilgili hat düzenlemesi yapılmış ve 616 nolu hatta ek olarak 616/h adında yeni bir hat daha oluşturulmuştur. Bu kapsamda hat güzergahları;

616/h hattı (Hastane hattı) = Esenler Caddesi – Yeni Hayat Sokak – Millet Caddesi – Akpınar Caddesi – Kozluca Bulvarı – Ahmet Akyollu Caddesi – Altay Caddesi (Avm) – Park Yolu Caddesi – Mimar Sinan Caddesi (Hastane) – Adnan Menderes Bulvarı (Adliye) – Park Caddesi – Anafartalar Caddesi – Ertuğrulgazi Caddesi – Ankara Caddesi – Gazi Magosa Caddesi – Baykut Sokak (Merpa) – Cennet Sokak (Somuncu Baba Durağı)

616 hattı (Çarşı) = Esenler Caddesi – Hamzabey Caddesi – Uludağ Caddesi (Küba Camii) – Kazım Karabekir Caddesi – Hamzabey Caddesi – Bülbüller Caddesi – Akpınar Caddesi – Kozluca Bulvarı – Ahmet Akyollu Caddesi – Atatürk Bulvarı – Park Caddesi – Anafartalar Caddesi – Ertuğrulgazi Caddesi – Ankara Caddesi – Gazi Magosa Caddesi – Baykut Sokak (Merpa) – Cennet Sokak (Somuncu Baba Durağı) şeklinde düzenlenmiştir.

CUMARTESİ GÜNÜ UYGULAMAYA BAŞLIYOR
Bu düzenleme 04.01.2020 Cumartesi gününden itibaren uygulamaya geçecek olup, herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için kamuoyuna önemle duyurulur. Hat ve güzergahlarla ilgili her türlü şikayet talep ve öneri için Zabıta Müdürlüğümüzce ve Belediyemiz 153 çözüm merkezinden 7/24 hizmet verilmektedir.”